Ośrodek Wypoczynkowy Kotwica

7a0a2a9454b6d058b87bccb794c3f1ab.jpg

O Nas
Ośrodek Wypoczynkowy"Kotwica" znajduje się w Otmuchowie na ul. Plażowej nr 8 nad samym Jeziorem Otmuchowskim.
Jest to region odznaczający się wybitnymi walorami turystyczno - krajoznawczymi, graniczący z Republiką Czeską (12 km) położony na podsudeckim szlaku w ciągu drogi Gliwice - Kłodzko - Praga należy do najbardziej odwiedzanych miejsc rekreacyjno - wypoczynkowych na Opolszczyźnie.
Centrum gospodarcze i kulturalne gminy to miasto Otmuchów - dawna siedziba Kasztelani Otmuchowskiej, a póżniej stolica - rezydencja księstwa kościelnego biskupów wrocławskich.
Korzystne położenie miasta na lewym brzegu Nysy Kłodzkiej, a zwłaszcza bliskie sąsiedztwo dwóch jezior: Otmuchowskiego i Nyskiego, ściąga w te strony licznych turystów, miłośników sportów wodnych, jak również wędkarzy.
Niewątpliwą atrakcją stanowi otaczający jezioro rezerwat (29 ha) obejmujący las mieszany z licznymi okazami starodrzewia - głównie brzóz i dębów, jak również unikalne na skalę krajową siedlisko czapli szarej. Warto wspomnieć, że tutejszy mikroklimat (góry i jezioro) korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe.
Przyciąga też sam gród słynący z wysoko notowanych zabytków architektury. Najcenniejsze pośród nich to zamek kasztelański z XIII w. i kościół z XVI w. Położone na dominującym nad miastem wzgórzu.
Miasto liczące 5 400 mieszkańców stanowi centrum dla licznie rozwijających się w nim ośrodków turystycznych.
Jest jedynym w Polsce organizatorem corocznej lipcowej imprezy "Lato Kwiatów", w czasie której amfiteatralny Rynek staje się estradą otoczoną kwietnymi rabatami ukazującymi piękno kwiatów w naturze.


Copyright 2009-2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone przez serwis Infoturystyka.pl
powrót na górę